TANRININ ESERİ, ŞEYTANIN PARÇASI

Türkçeye Tanrının Eseri, Şeytanın Parçası adıyla çevrilen kurmaca, gözlerden uzakta ve gerçek yaşamdan yalıtılmış bir yetiştirme yurdunda, korkunçluğu sıradanlaştırılmış bir yaşamdan, acı dolu, ibretlik kesitler aktarıyor.

Yazar John İrving’in, çağdaş adıyla aklanmaya çalışılan yaşamın, karanlıkta kalan yanlarını ve görünmüyor sanılan gerçeklerini anlattığı romanından uyarlanan film, yirminci yüzyılın kapanış yılında gösterime girdi.

Tanrı’nın Eseri, Şeytanın Parçası, yaşamı tüm yönleriyle yaşayanların kurallarıyla, toplum adına, egemenlerce oluşturulmuş kuralların çelişkisini irdeler gözüken, uyarıcı ve aynı zamanda vicdanları rahatsız edici, etkili bir kurmaca.

 

Özgün adı: The Cider House Rules
Yönetmen: Lasse Hallström
Senaryo: John Irving
Öykü: John Irving (aynı adlı Roman)
Müzik: Rachel Portman
Görüntü: Oliver Stapleton
Kurgu: Lisa Zeno Churgin
Oyuncular: Tobey Maguire (Homır Vels), Charlize Theron (Kendi kendal), Delroy Lindo (Bayan Roz), Paul Rudd (Veli Vorthington), Michale Caine (Dr. Vilbur Larç), Jane Aleksander (Edna Hemşire), Kathy Baker (Ancela hemşire), Erykah Badu ( Roz Roz), Kieran Culkin (Bastır), Kate Nelligan (Oliv Vortington)
Yapımcı: Richard N. Gladsten
Sanat yönetmeni: David Gropman
Kostüm: Renee Ehrlich Kalfus
Süre:125′
Yapım: abd – 1999

TANRI'NIN ESERİ ŞEYTANIN PARÇASI - 1999

http://sinemasali.com/wp-admin/admin.php?page=td_theme_panel#
Önceki YazıHayır! Arabesk Yok!
Sonraki YazıAtlılar
"Sinema, eski kaynaklarımıza eğilerek, kültürümüzün değerlerini bugüne getirmek ve onlara dayanarak yeni bir sanat kurmak" Lütfi Ömer Akad (1916-2011)

Yorumlayınız

Yorumlayınız
Adınızı Buraya Yazınız