FİYAB İŞLİĞİ 2021 BAŞVURULARI BAŞLADI

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı  desteğiyle Film Yapımcıları Meslek Birliği tarafından düzenlenen FİYAB İŞLİĞİ 2021 için ön başvurular başladı.

Başvurular, salgına karşı önlemler çerçevesinde, yalnızca www.fiyabisligi.com üzerinden alınacak.

Film Yapımcıları Meslek Birliği tarafından gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, yüz yüze ve çevrimiçi yöntemlerle Senaryo, Kurgu, Görüntü ve Yönetmenlik eğitimleri ile KISA FİLM uygulamaları yapılıyor.

FİYAB İŞLİĞİ, yapım ve yayın alanında iyi yetişmiş, donanımlı iletişimci ihtiyacını gidermek üzere, FİYAB çatısı altındaki meslek uzmanlarının, deneyim ve birikimlerinin genç kuşaklara aktarıldığı, uygulama ağırlıklı bir eğitim ve kültür-sanat etkinliği olarak önemli bir boşluğu dolduruyor.

09 Nisan 2021 Cuma günü 18.00’a kadar sürecek başvurular sonrasında yapılacak yüz yüze görüşmeler ile kırk işlik katılımcısı belli olacak.

FİYAB İŞLİĞİ eğitim yeri Ankara’dır ve uygulamalar 19 Nisan 2021 Pazartesi günü başlayacaktır.

FİYAB İŞLİĞİ çalışmaları 18.00 – 21.00 saatleri arasında haftada bir gün temel alınarak düzenlenmekle birlikte, uygulama zamanı ve süreleri, öğrencilerin okul çalışmalarını aksatmayacak biçimde, gün içinde ve hafta sonunda, uygun saatlere yayılabiliyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla bu yıl altıncısı düzenlenen FİYAB İŞLİĞİ uygulamaları altı ay sürelidir ve devam zorunluluğu vardır.

Tamamı ücretsiz olan uygulamalı eğitim sonunda, süreci başarıyla tamamlayanlara Fiyab İşliği Katılım Sertifikası veriliyor.

Öncelikle üniversite öğrencileri olmak üzere, sinemaya ilgi duyan ve bu alanda çalışmak isteyen herkese açık olan uygulamada yer almak isteyenler, en geç 09 Nisan 2021 Cuma günü, saat 18.00’a kadar, www.fiyabisligi.com üzerinden başvurabiliyor.

 

Fiyab işliği

http://sinemasali.com/wp-admin/admin.php?page=td_theme_panel#
Önceki YazıDüşmanlık Beleş, Bedeli Olan Dostluktur
Sonraki Yazı“Biz çalıştıracak işçiler çağırdık, insanlar geldi”
" Yazacaksınız, yanılgı nerdedir, doğrusu ne olabilir; tartışacağız, iyisini elbirliğiyle araştıracağız. Hadi, hazır mısınız? Ben hazırım, ne eleştirmekten korkarım, ne eleştirilmekten; üstelik o çok sevdiğim kusurumu hâlâ düzeltemedim: Fena halde doğru söylerim!.” Atilla ilhan (1925-2005)

Yorumlayınız

Yorumlayınız
Adınızı Buraya Yazınız