Görüntü Yönetmenliği, kameranın yanı sıra görüntüyle birlikte değerlendirilecek ışık ve ses alanlarında, geçerli temel bilgilerden yola çıkarak genç iletişimcilere, sanatsı bakış oluşturmayı hedefleyen bir etkinliktir.
Alanlarında uzman eğitmenler tarafından, uygulamaya dönük bir yaklaşımla gerçekleştirilen etkinlik sürecinde, belgesel ve kurmaca içerikli kısa filmlerle, ayrıntılı meslek bilgisi ve kullanım yöntemleri deneyimlenmektedir.
TRT kökenli deneyimli görüntü yönetmeni ve kısa film uzmanı Hayri Çölaşan danışmanlığındaki işliğin, her döneme ilişkin başvuru zamanı ve uygulama takvimiyle, etkinliğe katkı sunacak diğer görüntü yönetmeni eğitmenlerin adları, yaygın iletişim araçlarıyla duyurulmaktadır.

http://sinemasali.com/wp-admin/admin.php?page=td_theme_panel#
Önceki YazıIŞIK TASARIMI İŞLİĞİ
Sonraki YazıSES TASARIMI İŞLİĞİ
" Yazacaksınız, yanılgı nerdedir, doğrusu ne olabilir; tartışacağız, iyisini elbirliğiyle araştıracağız. Hadi, hazır mısınız? Ben hazırım, ne eleştirmekten korkarım, ne eleştirilmekten; üstelik o çok sevdiğim kusurumu hâlâ düzeltemedim: Fena halde doğru söylerim!.” Atilla ilhan (1925-2005)

Yorumlayınız

Yorumlayınız
Adınızı Buraya Yazınız