Film Yönetmenliği İşliği, senaryo, kurgu, ışık, ses, resim ve sahne gibi sinemayı doğrudan ilgilendiren alanlarla, toplum bilim, ruh bilim, tarih, coğrafya ve sanat tarihi gibi pek çok bilim dalında belirli düzeyde bilgi birikimi sağlamış ve bu birikimlerini yönetmen olarak değerlendirmek isteyen meraklılar için tasarlanmış bir etkinliktir.
Deneyimli belgesel ve kurmaca yönetmenlerinin, meslek deneyimlerini paylaşmak, birlikte çalışma kültürünü aktarmak ve her aşamada yönetmen bakışını kazandırmak için yapacakları uygulamalar, etkinliğin temelini oluşturmaktadır.
Her döneme ilişkin başvuru zamanı ve uygulama takvimiyle, etkinliğe katkı sunacak eğitmenlerin adları, yaygın iletişim araçlarıyla duyurulmaktadır

http://sinemasali.com/wp-admin/admin.php?page=td_theme_panel#
Önceki YazıKURGU İŞLİĞİ
Sonraki YazıGÖRÜNTÜ YÖNETMENLİĞİ İŞLİĞİ
" Yazacaksınız, yanılgı nerdedir, doğrusu ne olabilir; tartışacağız, iyisini elbirliğiyle araştıracağız. Hadi, hazır mısınız? Ben hazırım, ne eleştirmekten korkarım, ne eleştirilmekten; üstelik o çok sevdiğim kusurumu hâlâ düzeltemedim: Fena halde doğru söylerim!.” Atilla ilhan (1925-2005)