Senaryo Yazımı ve Uygulama, fikrin, izleyiciyle film olarak buluşması sürecinin temelini oluşturan yaratıcı yazarlık çalışmalarını içeren, kapsamlı bir işlik etkinliğidir.
Etkinlik, Türkçe dil bilgisinden başlayarak, öykü ve senaryoya ulaşan yazım çabasını, alanında etkili ustaların bilgi ve deneyimiyle buluşturan, temel ve ileri düzeyde iki bölüm olarak tasarlanmış bir eğitim öğretim uygulamasıdır.
Sonuca dönük ve yaparak yaşayarak öğrenmeyi destekleyen uygulama, bu alanda kendine gelecek hazırlamak isteyen genç kuşaklar öncelikli olmak üzere, yedinci sanata gönül vermiş ve bu sanatın içerisinde olmak isteyen herkese açık olarak yürütülmektedir.
TRT kökenli deneyimli yayıncı, senarist ve yönetmen Cafer Özgül danışmanlığında yürütülen işliğin, her döneme ilişkin başvuru zamanı, katılımcı sayısı ve uygulama takvimiyle, etkinliğe katkı sunacak usta eğitmenlerin adları, yaygın iletişim araçlarıyla duyurulmaktadır.

http://sinemasali.com/wp-admin/admin.php?page=td_theme_panel#
KAYNAKSENARYO İŞLİĞİ
Önceki YazıBaşhemşire ile mahkûm arasında sorunlar yaşanır
Sonraki YazıFİLM YÖNETMENLİĞİ İŞLİĞİ
" Yazacaksınız, yanılgı nerdedir, doğrusu ne olabilir; tartışacağız, iyisini elbirliğiyle araştıracağız. Hadi, hazır mısınız? Ben hazırım, ne eleştirmekten korkarım, ne eleştirilmekten; üstelik o çok sevdiğim kusurumu hâlâ düzeltemedim: Fena halde doğru söylerim!.” Atilla ilhan (1925-2005)

Yorumlayınız

Yorumlayınız
Adınızı Buraya Yazınız