GIDA A.Ş.

Gıda A.Ş, bilim katkısıyla gıda alanında yaşanılan değişimleri; değişimin sonuçlarını üretenler ve tüketenler izleğinde anlatan bir belgel yapım.

Sermayenin insanı sayıya dönüştürmesine alışık olanlar için şaşırtıcı olmayan yöntemlerle, doğanın her parçasıyla nasıl oynandığını gıda başlığı altında irdeleyen yapım, görmezden gelinen bilindik oyunu bir kez daha açıklıyor.

Yönetmen Robert Kenner, abd’de başlayıp, dünyanın her köşesini saran gıda tekellerinin, daha fazla kazanç uğruna, üreticileri ve tüketicileri hangi koşullarda sömürdüğünü amerikan pazarı izleğinde anlatıyor.

Özgün Adı: FOOD, INC.
Yönetmen: Robert Kenner
Metin Yazarları: Robert Kenner, Elise Pearlstein, Kim Roberts
Anlatıcılar: Eric Schlosser, Michael Pollan
Söyleşiye Katılanlar: Patricia Buck, Diana DeGette, Vince Edwards, Phil English, Gary Hirshberg, Larry Johnson, William P. Kealey, Barbara Kowalcyk, Richard Lob, Carole Morison, Orozco Family, Moe Parr, Eduardo Peña, Stephen R. Pennell, Michael Pollan, Michael Renov. Eldon Roth, Troy Rousch, David Runyon, Joel Salatin, Eric Schlosser, Rosa Soto, Allen Trenkle
Görüntü Yönetmenleri: Kris Baron, Jay Redmond
Kurgu: Kim Roberts
Tür: Belgesel
Süre: 90’
Yapım: 2008 – abd

GIDA A. Ş. - 2008

Önceki İçerikİlk Türk Müzikal Filmi Azerbaycan’dan mı?
Sonraki İçerikAdam Arıyorum!
" Yazacaksınız, yanılgı nerdedir, doğrusu ne olabilir; tartışacağız, iyisini elbirliğiyle araştıracağız. Hadi, hazır mısınız? Ben hazırım, ne eleştirmekten korkarım, ne eleştirilmekten; üstelik o çok sevdiğim kusurumu hâlâ düzeltemedim: Fena halde doğru söylerim!.” Atilla ilhan (1925-2005)

Yorum

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz