BÜŞRA

Büşra, toplumdaki katmanların biribirlerine karşı yabancılaşmalarını ve yalnızlaşmayı sorgulayan bir gazeteci yazarla, iletişim bölümünü henüz bitiren bir genç kızın arasında gelişen duygu bağını anlatır görünen bir kurmaca. Filmin öyküsü, iki genç insanın aşkı izleğinde kurgulanmış olmakla beraber Türkiye’ye özgü konulara atıfta bulunan pek çok simge anlatımı da içeriyor.

 

Adı: Büşra
Yönetmen: Alper Çağlar
Yazan: Bahadır Boysal, Alper Çağlar
Oyuncular: Tayanç Ayaydın (Yaman), Mine Kılıç (Büşra), Çoşku Cem Akkaya (Ferit), Ayşe Çiğdem Batur (Alara), Enise Ütük (Selen), Alpay Özdoğancı (Selim Bey), Kaan Urgancıoğlu (Titrek), Erdi Işık (Morgöz), Can Emre (Kirli), Murat Prosçiler (Uygar), Gülay Deniz (Melek Hanım), Mutlu Güney (Hikmet Bey), Nesime Alış (Saadet Hanım), Hüseyin Özay (Rahman Bey)
Müzik: Aziz Berk Erten, Ufuk Evcimen, Yağmur Sarıgül, Teoman, Cahit Berkay
Görüntü Yönetmeni: Ulaş Zeybek
Kurgu: Alper Çağlar
Sanat Yönetmeni: Duygu Kabaçam
Yapımcı: Alper Akman
Yapım:2010-Türkiye
Tür: Kurmaca
Süre:116 dakika
Telif Hakları: Akare Film

BÜŞRA - 2010

Önceki İçerikO Yemekler Aslında Bizimdi, Türklerin Değil!
Sonraki İçerikBeyazın İşe Aldığı Siyah
" Yazacaksınız, yanılgı nerdedir, doğrusu ne olabilir; tartışacağız, iyisini elbirliğiyle araştıracağız. Hadi, hazır mısınız? Ben hazırım, ne eleştirmekten korkarım, ne eleştirilmekten; üstelik o çok sevdiğim kusurumu hâlâ düzeltemedim: Fena halde doğru söylerim!.” Atilla ilhan (1925-2005)

Yorum

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz