BABAM

Babam yine olurdu ama böyle olmazdı dedirtecek kadar etkili ve oturmuş oyunuyla kurmacayı sürükleyen Çetin Tekindor, öykü boyunca kişiliği dönüşen babayı canlandırıyor.

Sinematografi Eğitimi adı altında, Görüntü Yönetmeni, Kamera Operatörü, Focus Puller ve D.I.T. eğitimleri veren, İstanbul merkezli 59Academy kurumunun eğitmenlerinden Ege Ellidokuzoğlu, kurmacanın görüntü yönetmenliğini üstleniyor.

Engelli kişilerin ve çevrelerinin yaşamlarından kesitler aktaran Babam, duygu yönü ağır basan bir kurmaca.

Adı: Babam
Yönetmen: Nihat Durak
Yazan: Nail Pelivan, Nihat Durak
Müzik: Bernard Herrmann
Görüntü Yönetmeni: Ege Ellidokuzoğlu
Kurgu: Erkan Tekemen
Müzik: Erol Mutlu, Güldiyar Tanrıdağlı
Oyuncular: Çetin Tekindor (Baba – Yusuf Tunalı), Melisa Şenolsun (Feride), Berker Güven (Oğul – Arif Tunalı), Erkan Kolçak Köstendil (Deniz), Cezmi Baskın (Metin), Seray Gözler (Anne – Sema Tunalı), Ali Düşenkalkar (Bacanak), Ebru Şahin (Nilüfer), Cansu Fırıncı (Ömer), Ali İhsan Varol (Müdür), Güner Özkul (Seher), Yasemen Büyükağaoğlu (Ayşe Teyze)
Ses: Efe Mirnak
Işık: Tevfik Keskin
Yapım: Filiz Üstün Durak
Yapım Yılı: Türkiye – 2017
Süresi: 130’

 

BABAM - 2017

Önceki İçerikOh Olsun! Annen Her Şeyi Anlattı…
Sonraki İçerikMichelangelo Antonioni ve İletişimsizlik
" Yazacaksınız, yanılgı nerdedir, doğrusu ne olabilir; tartışacağız, iyisini elbirliğiyle araştıracağız. Hadi, hazır mısınız? Ben hazırım, ne eleştirmekten korkarım, ne eleştirilmekten; üstelik o çok sevdiğim kusurumu hâlâ düzeltemedim: Fena halde doğru söylerim!.” Atilla ilhan (1925-2005)

Yorum

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz