ULAK

Köy köy dolaşıp, çocuklara hikâyeler aktaran bir gezginin, Zekeriya’nın anlattığı öyküyü ve onun öz başından geçen olayları anlatan bir kurmaca film, Ulak.

“Bütün güzel masallar gibi Yaradan’ın adıyla başlar hikâyemiz” diye başladığı anlatılarında, Ulak İbrahim öznesi üzerinden iyiliği, doğruluğu çocuklarla buluşturmayı amaçlayan Zekeriya, insan doğasında var olan saflığın en bozulmamış haline sahip olduklarını düşündüğü çocukları toplar etrafına ve onlara anlatır öykülerini.

çetin tekindorYönetmen: Çağan Irmak
Yazan: Çağan Irmak
Oyuncular: Çetin Tekindor (Zekeriya), Hümeyra Akbay(Meryem-Rabia), Yetkin Dikinciler (Adem), Şerif Sezer (Esma), Feride Çetin (Havva), Melis Birkan (Emine-Ümmü), Kaya Akkaya (Ömer-Yunus), Şener Kökkaya (Kahveci Dursun), Mahir İpek (İkram), Zühal Gencer Erkaya (Cemile), Mahmut Gökgöz (Selman)
Müzik: Evanthia Reboutsika
Görüntü yönetmeni: Mirsat Heroviç
Kurgu: Ruşen Dağhan
Sanat Yönetmeni: Mustafa Ziya Ülkenciler
Yapımcı: Şükrü Avşar
Cinsi: Kurmaca sinema filmi
Türü: Gizem, Dram
Renk: Renkli
Yapım yılı: 2008-Türkiye
Süre: 101’53”
Dil: Türkçe
Telif Hakları: Avşar Film

 

ULAK - 2008

Önceki İçerik“Ben senin resmine âşığım…”
Sonraki İçerikAğacın Eyisi Özünden, Yiğidin Eyisi Sözünden
" Yazacaksınız, yanılgı nerdedir, doğrusu ne olabilir; tartışacağız, iyisini elbirliğiyle araştıracağız. Hadi, hazır mısınız? Ben hazırım, ne eleştirmekten korkarım, ne eleştirilmekten; üstelik o çok sevdiğim kusurumu hâlâ düzeltemedim: Fena halde doğru söylerim!.” Atilla ilhan (1925-2005)

Yorum

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz