Adı: İşte Özgür Dünya!
Özgün Adı: It’s a Free World
Yönetmen: Ken Loach
Yapımcı: Ken Loach, Rebecca O’Brien
Yazan: Paul Laverty
Oyuncular: Kierston Vareing (Angela), Juliet Ellis (Rose), Leslaw Zurek (Karol), Joe Siffleet (Jamie), Colin Caughlin (Geoff), Raymond Mearns (Andy), Davoud Rastagou (Mahmut), Mahin Aminnia (Mahin), Shadah Kavousian (Shadah), Sheera Kavousian (Sheera), Frank Gilhooley (Derek), David Doyle (Tony), Eddie Vebber (Şirket Yetkilisi), Johnny Palmiero (Şirket Yetkilisi)
Müzik: George Fenton
Görüntü yönetmeni: Nigel Villoughby
Kurgu: Jonathan Morris
Sanat Yönetmeni: Peter James
Yapım Tasarımı: Fergus Clegg
Giysi Tasarım: Carole K. Millar
Oyuncu Seçimi: Kahleen Cravford
Yapım: Birleşik Krallık-2007
Tür: Kurmaca
Süre: 96’

KEN LOACHİşte Özgür Dünya, İngiltere’ye gelen göçmenlerin ucuz işgücü olarak sömürülmelerini anlatan bir Ken Loach kurmacası.
Dünyanın tek kutuplu hale gelmesinden sonra ortaya çıkan yeni göç olgusunun, İngiltere ve Angela adlı bir kadının izleğinde anlatıldığı film, 2007 yılı yapımı.
Kaçırılmaması gereken bir fırsat olarak görülen, göçmenlerden ucuz işgücü olarak yararlanma isteğinin, insanlar üzerindeki olumsuz etkisini vurgulayan filmde, olaylar, göçmenleri sömürenlerin cephesinden aktarılıyor.
İşyerindeki kendisine yapılan muameleden bıkan Angela, içinde biriktirdiği nefret duygusuyla safını değiştirmeye karar verir.
Vaktiyle kendisine yapılan haksız davranışları bu kez kendisi yapmaya başlar. Oğlunun geleceğini bahane ederek, başkalarının geleceğini çalmayı yapılması gereken bir zorunluluk gibi görmeye başlar.

http://sinemasali.com/wp-admin/admin.php?page=td_theme_panel#
Önceki YazıMetin Erksan’ın, tam olmadı o, dediği bir kurmaca
Sonraki Yazıİzlenen Filmler
"Sinema, eski kaynaklarımıza eğilerek, kültürümüzün değerlerini bugüne getirmek ve onlara dayanarak yeni bir sanat kurmak" Lütfi Ömer Akad (1916-2011)

Yorumlayınız

Yorumlayınız
Adınızı Buraya Yazınız