Rusya’nın, ucuz işgücünden yaralanmak için görmezden geldiği insan kaçakçılığının devşirme alanlarından biri Kırgızistan.

Kurmaca, herkesin bildiği ama görünmezlik zırhına sahip suç örgütlerince yürütülen bu danışıklı dövüşün kaybedenlerine odaklanmış. Ana izleğe Kırgız Türk’ü genç kadın, Ayka yerleştirilmiş. Ayka, iş vaadiyle Rusya’ya getirilmiş ve karşılığında da borçlandırılmıştır.

Ayka’nın, Moskava’daki yeni sömürü düzeninin çarkları arasında yolunu bulma ve varolma çabası, yine düzenin sahibi bir bakış açısıyla aktarılmış.

Adı: Ayka
Özgün Adı: Айка
Yönetmen: Sergey Dvortsevoy
Yazan: Sergey Dvortsevoy, Gennadiy Ostrovskiy
Görüntü: Jolanta Dylevska
Kurgu: Sergey Dvortsevoy
Oyuncular: Samal Yeslyamova (Ayka), Zhipara Abdilaeva (Çınar), Sergey Mazur (Veteriner), David Alaverdyan (Ev sahibi), Andrey Kolyadov (Polis Viktor), Slava Agashkin (Araba Yıkayıcısı Sahibi), Azamat Satimbaev (Çocuk Taciri), Galina Kravets (Hemşire), Askhat Kuchencherekov (Poultry Production Supervisor), Kenzhebek Karybaev (Urmat), Nurzhamal Mamadalieva (Fatma) Nurzhan Kunnozarova (Rosa), Umida Serozhova (Kadın Hastalıkları Hekimi) Anastasia Marchuk (Doktor), Larisa Firsova (Dashsund Owner), Natalya Titorenko (Şirket Yöneticisi), Semuk(Çınar’ın oğlu), Aleksandr Zlatopolskiy (Robert), Polina Severnaya (Hastane Yöneticisi)
Yapımcı: Sergey Dvortsevoy, Anna Vydra, Thanassis Karathanos, Martin Hampel, Gulnara Sarsenova, Michel Merkt
Süre: 100’
Dil: Rusça – Kırgız Türkçesi
Yapım: 2018 – Rusya

AYKA - 2018

http://sinemasali.com/wp-admin/admin.php?page=td_theme_panel#
Önceki YazıAyka
Sonraki YazıAliman’ın yüzüne düşen kar taneleri erimiyordu…
"Sinema, eski kaynaklarımıza eğilerek, kültürümüzün değerlerini bugüne getirmek ve onlara dayanarak yeni bir sanat kurmak" Lütfi Ömer Akad (1916-2011)

Yorumlayınız

Yorumlayınız
Adınızı Buraya Yazınız