TETRO

Tetro, Koppola’nın yazıp yönettiği, 2009 yılı yapımı bir kurmaca film.

İki kardeşin uzun bir ayrılıktan sonra yeniden buluşmaları üzerine gelişen olayların anlatıldığı filmde, tiyatro ve sinema dilinin çok özgün bir şekle büründürülmesinin yanında, anlatım kurgusunun önemi de vurgulanıyor.

Tetro, alışılagelmişin dışına çıkılarak, yaşanılanların siyah beyaz, geçmişin ise renkli çekildiği bir kurmaca.

Her sahnenin hem ışık ve renk tasarımı hem de ses ve oyuncu yönetmenliği, filmin konusu kadar ince ve ayrıntılı bir düşüncenin ürünü olarak yansıyor.

 

KOPPOLA FİLMLERİ İZLE

 

Özgün Adı: Tetro
Yönetmen: Francis Ford Coppola
Yazan: Francis Ford Coppola
Görüntü Yönetmeni: Mihai Malaimare Jr.
Kurgu: Walter Murch
Müzik: Osvaldo Golijov
Yapımcı: Francis Ford Coppola
Oyuncular: Vincent Gallo (Tetro), Alden Ehrenreich (Bennie), Maribel Verdú (Miranda), Sofía Gala Castiglione (María Luisa), Carmen Maura (Alone), Klaus Maria Brandauer (Carlo Tetrocini), Silvia Pérez (Silvana), Rodrigo de la Serna (Jose), Érica Rivas (Ana), Mike Amigorena (Abelardo), Adriana Mastrángelo (Ángela), Leticia Brédice (Josefina), Jean Francois Casanovas (Enrique), Ximena María Iácono (Naomi), Pochi Ducasse (Lili), Francesca De Sapio (Amalia), Susana Giménez (Susana Giménez)
Yapım: 2009- ABD- Arjantin- ispanya
Tür: Kurmaca
Süre: 120’

FİLMİN YORUMUNU OKU

TETRO - 2009

Önceki İçerikİki Dünya Arasında Bölünme…
Sonraki İçerikLambanın Ömrünü Bin Saate Düşürdüler
" Yazacaksınız, yanılgı nerdedir, doğrusu ne olabilir; tartışacağız, iyisini elbirliğiyle araştıracağız. Hadi, hazır mısınız? Ben hazırım, ne eleştirmekten korkarım, ne eleştirilmekten; üstelik o çok sevdiğim kusurumu hâlâ düzeltemedim: Fena halde doğru söylerim!.” Atilla ilhan (1925-2005)

Yorum

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz