BETİK YAYIMCILIĞI ZORDUR

Sanat yapıtlarının ticari birer ürün olduğu günden beri biçim ve içerik belirleyici tüccarların, işleyen çarkın dişlileri durumuna indirgenen sanatçıların, bir anlamda perdenin iki yanındakilerin varolma çabalarının ele alındığı bir kurmaca, Çok Satanlar.

Filmde, yıllarca bir alışkanlığı yineler gibi her gün aynı işe giden sabit gelirlilerin tersine, yeni bir iş, kazanç yolu bulma zorunluluğuyla güne uyananların, bir kültür alanı gibi görünen yayıncılığı aslında diğer iş kollarından biri durumuna soktuğu, batmakta olan işini kurtarmaya çalışan genç bir yayıncı ve biraz küskün, kırgın ama dirençli bir yaşlı yazar üzerinden öyküleştiriliyor.

Yazar ve yayıncı arasında süregelen, hiç kimseyi memnun etmeyen çok katmanlı ilişkilerin, ticari zorlukların, kuşaktan kuşağa aktarılan iş deneyimlerinin ve her şeye karşın geleceği kurmayı sürdüren umutlu çabaların odağındaki öykü, izlemesi kolay bir anlatımla izleyiciye sunuluyor.

 

Adı: Çok Satanlar
Özgün Adı: Best Sellers
Yönetmen: Lina Roessler
Yazan: Anthony Grieco
Müzik: Paul Leonard-Morgan
Görüntü: Claudine Sauve
Kurgu: Arthur Tarnovski
Oyuncular: Michael Caine (Harris Shav), Aubrey Plaza (Lucy Stanbridge), Scott Speedman (Jack Sinclair), Ellen Vong (Rachel Spence), Cary Elves (Halpren Nolan), Veronica Ferres (Drev Davis)
Yapım Tasarımı: Mario Hervieuks
Yapımcı: Jonathan Vanger, Pierre Even, Cassian Elves, Arielle Elves, Vayne Marc Godfrey
Yapım Yılı: 2021 – Kanada
Süresi: 102’

ÇOK SATANLAR - 2021

Önceki İçerikBurada Film İzlemek Ciddi Bir İştir
Sonraki İçerikDestansı Bir Aşk, Savaş ve İnanç Yolculuğu
" Yazacaksınız, yanılgı nerdedir, doğrusu ne olabilir; tartışacağız, iyisini elbirliğiyle araştıracağız. Hadi, hazır mısınız? Ben hazırım, ne eleştirmekten korkarım, ne eleştirilmekten; üstelik o çok sevdiğim kusurumu hâlâ düzeltemedim: Fena halde doğru söylerim!.” Atilla ilhan (1925-2005)

Yorum

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz