RUH SAĞLIĞI, DÜŞ GÜCÜ

Yatalak bir oyuncu ile kolu kırık çocuğu hastanede buluşturan nedenler, nedenleri unutturan güzellikteki sonuçları doğurur.

Bulgaristan’ın Sovyet dönemindeki bilinen yazarlarından Valeri Petrov, imgeleminde kurduğu dünyada, yatalak sanatçıyı ve kırık kollu çocuğu, deniz haydutlarıyla başa çıkmaya çalışan öykü kahramanları olarak kurgular.

Hastane çalışanları, gelenler gidenler kim varsa öyküde yerini alır ve düşler dünyasındaki oyunlar, gerçekmiş gibi izleyiciye yanstılır.

 

Adı: Yo Ho Ho
Özgün Adı: Йо-хо-хо
Yönetmen: Zako Heskiya
Yazan: Valeri Petrov
Görüntü: Stefan Trifonov
Yapımcı: Nikola Vulchev
Oyuncular: Kiril Variyski (Oyuncu – Kara Haydut), Viktor Çouçkov (Leonid), İliya Penev (Yaşlı adam), Anani Anev(Gogo), Sonya Culgerova (Hemşire Sisi), Kiril Kavadarkov (Van Lun), Georgi Bahçıvanov (Rosko), Yusuf Ahmetov (Edesi),  Trifon Cihanev (Luigi), Boris Lukanov (Profesor Rut Spasova – Leonid’in annesi), Vasil Stoyçev (Oyuncunun Çocukluğu)
Yapımcı: Boyana Film
Yapım: Bulgaristan – 1981
Süre: 98′
Dili: Bulgarca

YO HO HO - 1981

Önceki İçerikAtom Bombasının Çocukları
Sonraki İçerikDünyanın Cenneti Burası
" Yazacaksınız, yanılgı nerdedir, doğrusu ne olabilir; tartışacağız, iyisini elbirliğiyle araştıracağız. Hadi, hazır mısınız? Ben hazırım, ne eleştirmekten korkarım, ne eleştirilmekten; üstelik o çok sevdiğim kusurumu hâlâ düzeltemedim: Fena halde doğru söylerim!.” Atilla ilhan (1925-2005)

Yorum

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz