USTALARIN VASATI

İki tanınmış oyuncunun oynadığı kumacada, Rooster’in ortağının takma adı Turk. Turk, Türk karşılığı olarak mı kullanılmış, yoksa Turkey’in kısaltılmış hali mi? Eğer takma adı Rooster olan ortak, kelimenin garçek anlamı olan horoz ise Turk, aynı bakışla Hindi mi? Horoz ve Hindi yanyana gelince nasıl bir ortaklık kurulur? Uzun yıllar birlikte çalışan iki polisin, bu adlarla anılmasına neler neden olmuştur?…

Adı: Orjinal Cinayetler
Özgün Adı: Righteous Kill
Yönetmen: Jon Avnet
Senaryo: Russell Gevirtz
Müzik: Edvard Shearmur
Görüntü: Denis Lenoir
Kurgu: Paul Hirsch
Yapım Tasarım: Tracey Gallacher
Sanat Yönetmeni: Christina Ann Vilson
Dekor: Kathy Lucas
Kostüm: Debra McGuire
Oyuncular: Robert De Niro (Turk), Al Pacino (Rooster), 50 Cent (Örümcek), Carla Gugino (Karen Corelli), John Leguizamo (Soruşturucu Simon Perez), Donnie Vahlberg (Soruşturucu Ted Riley), Brian Dennehy (Hingis), Trilby Glover (Jessica), Saidah Arrika Ekulona (Gven Darvis), Alan Rosenbers (Stein), Sterling K. Brovn (Rogers), Barry Primus (Prosky), Melissa Leo (Cheryl Brooks) Alan Blumenfeld (Martin Baum) Oleg Taktarov (Yevgeny Mugalat), Shirly Brener (Natalya), Frank John Hughes (Charles Randall)
Yapımcı: Jon Avnet, Avi Lerner, Randall Emmett, Daniel M. Rosenberg, Aleksandra Milchan, Lati Grobman, Rob Covan
Tür: Kurmaca
Süre: 101’
Dil: İngilizce, İspanyolca, Rusça
Yapım: 2008 – abd

Önceki İçerikKuzey Yelinin Sürüklediği Çikolata
Sonraki İçerikNükleer Denemelerin Gölgesinde Yaşam
" Yazacaksınız, yanılgı nerdedir, doğrusu ne olabilir; tartışacağız, iyisini elbirliğiyle araştıracağız. Hadi, hazır mısınız? Ben hazırım, ne eleştirmekten korkarım, ne eleştirilmekten; üstelik o çok sevdiğim kusurumu hâlâ düzeltemedim: Fena halde doğru söylerim!.” Atilla ilhan (1925-2005)