Adı: Başkanın Adamları
Özgün Adı: Wag the Dog
Yönetmen: Barry Levinson
Öykü: Larry Beinhart (American Hero adlı roman)
Yazan: Hilary Henkin, David Mamet
Oyuncular: Dustin Hoffman (Stanley Motss), Robert De Niro (Conrad Brean), Anne Heche (Vinifred Ames), Denis Leary (Fad King), Villie Nelson (Johnny Dean), Andrea Martin (Liz Butsky), Voody Harrelson (Çavuş Villiam Shuman), Michael Belson (Başkan), Kristen Dunst (Tracy Lime), Villiam H. Macy (Bay Young), John Michael Higgins (John Levy), Suzie Plakson (Grace)
Görüntü Yönetmeni: Robert Richardson
Kurgu: Stu Linder
Müzik: Mark Knopfler
Sanat Yönetmeni: Vynn Thomas
Baş Yapımcı: Michael De Luca, Claire Rudnick Polstein, Ezra Sverdlov
Yapımcı: Jane Rosenthal, Robert De Niro, Barry Levinson
Yapım:2011 – ABD
Tür: Kurmaca
Süre:93’
Telif Hakları: Time Varner Company

Başkanın Adamları, yazılı, basılı ve görüntülü yayın ağının toplum üzerine etkisini, egemen siyasi anlayışın yönlendirmeleri izleğinde anlatan bir kurmaca sinema filmi. Kazanmak için önündeki elleri aşma yolunda hiçbir değeri önemsemeyen faydacı anlayışın, neleri nasıl yaptığına ve neler yapabileceğine ışık tutan filmin öyküsü, Larry Beinhart’ın yazdığı American Hero adlı romandan uyarlanmış.

Önceki İçerikYeni Küresel Dine Katkı Kurmacası
Sonraki İçerikO Yemekler Aslında Bizimdi, Türklerin Değil!
" Yazacaksınız, yanılgı nerdedir, doğrusu ne olabilir; tartışacağız, iyisini elbirliğiyle araştıracağız. Hadi, hazır mısınız? Ben hazırım, ne eleştirmekten korkarım, ne eleştirilmekten; üstelik o çok sevdiğim kusurumu hâlâ düzeltemedim: Fena halde doğru söylerim!.” Atilla ilhan (1925-2005)

Yorum

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz