GECE VURGUNU

Hangi yan etkilerinin olabileceğini umursamadan, kendi çıkarına odaklanan düşüncenin ürünü bir öyküsü var kurmacanın.

Fırsatını bulduğu her şeyi çalarak, yasal hırsız konumundaki aracı işyerlerine yok pahasına satan hırsızın, günün birinde hırsızlık alanını değiştirmesiyle gelişen olayları içeriyor.

Kazanmak için tüm yolları yürünebilir kılan, yarattığı ahlâksızlığı ahlâk diye dayatan liberal anlayışın, yasal düzen içerisinde genişleyen sınırları, filmin çevresini oluşturuyor.

Sidney Lumet yönetimindeki Şebeke kurmacasının, özünde değişiklik olmadan Gece Vurgunu adıyla yinelenmesi gibi çağrışımlar yaratan anlatımda, Faye Dunavay yerine Jack Gyllenheal baş oyuncu olarak, yozlaşmayı, düzenin yarattığı insansı yaratığın, aşağıların aşağısına doğru yolculuğunu oynuyor.

 

Adı: Gece Vurgunu
Özgün adı: Nightcrawler
Yönetmen: Dan Gilroy
Yazar: Dan Gilroy
Görüntü yönetmeni: Robert Elsvit
Kurgu: John Gilroy
Müzik: James Nevton Hovard
Oyuncular: Jake Gyllenhaal (Louis Bloom), Rene Russo (Nina Romina), Riz Ahmed (Rick), Bill Pakston (Joe Loder), Michael Hyatt (Dedektif Frontieri), Ann Cusack (Linda), Kevin Rahm (Frank Kruse), Kathleen York (Jackie)
Yapımcı: Jennifer Foks, Tony Gilroy, Michel Litvak, Jake Gyllenhaal, David Lancaster
Dil: İngilizce
Süre: 117’
Yapım: 2014 – ABD
Yapımcı Kuruluş: Bold Films

GECE VURGUNU - 2014

Önceki İçerikElveda Gülsarı! Sen Büyük Bir Attın…
Sonraki İçerikSeni Tevkif Etmeye Mecburum Zeynep
" Yazacaksınız, yanılgı nerdedir, doğrusu ne olabilir; tartışacağız, iyisini elbirliğiyle araştıracağız. Hadi, hazır mısınız? Ben hazırım, ne eleştirmekten korkarım, ne eleştirilmekten; üstelik o çok sevdiğim kusurumu hâlâ düzeltemedim: Fena halde doğru söylerim!.” Atilla ilhan (1925-2005)

Yorum

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz