ERTEM EĞİLMEZ BİÇEMİ

Yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in yaptığı Gülen Gözler, Arzu Film imzasıyla 1977 yılında sunulan, aile temelli dizi kurmacalarından biri.

Yaşamın gerçekliğini güldürü ile yansıtan Yeşilçam kurmacalarının belli başlılarına, yönetmen, yazar ya da yapımcı olarak imza atan Ertem Eğilmez biçeminin, tam olarak görülebileceği bir yapıt.

Uzun yıllar boyunca aynı oyuncular ve pek değişmeyen çalışma topluluğu ile birlikte Yeşilçam Sinemasına emek veren Ertem Eğilmez, Gülen Gözler ile kendi halinde yaşayan bir aile izleğinde, Türkiye’nin o günkü koşullarını olduğu gibi, gerçekçi ve abartısız bir güldürü ile yansıtmaktadır.

Adı: Gülen Gözler
Yönetmen: Ertem Eğilmez
Senaryo: Sadık Şendil
Müzik: Melih Kibar
Görüntü Yönetmeni: Hüseyin Özşahin
Kurgu: İsmail Kalkan
Oyuncular: Münir Özkul (Yaşar Usta), Adile Naşit (Nezaket), Şener Şen (Vecihi),
Ayşen Gruda (Fikret), Itır Esen (Nedret), Müjde Ar (İsmet), Halit Akçatepe (Dursun), Mahmut Hekimoğlu (Temel), Ahmet Sezerel (Orhan), Şevket Altuğ (Laz Şevket), Sevda Aktolga (Hikmet), İhsan Yüce, Nejat Gürçen, Tuncay akça,
Yapımcı: Nahit Ataman
Süre: 98′
Tür: Kurmaca
Yapım: 1977 – Türkiye
Telif Hakları: Arzu Film

GÜLEN GÖZLER 1977

Önceki İçerikDizginleri Nasıl Ele Geçirdiler?
Sonraki İçerikBir Dahaki Hareketinde Mat Olacaksın!
" Yazacaksınız, yanılgı nerdedir, doğrusu ne olabilir; tartışacağız, iyisini elbirliğiyle araştıracağız. Hadi, hazır mısınız? Ben hazırım, ne eleştirmekten korkarım, ne eleştirilmekten; üstelik o çok sevdiğim kusurumu hâlâ düzeltemedim: Fena halde doğru söylerim!.” Atilla ilhan (1925-2005)

Yorum

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz