Adı: Sosyal Ağ
Özgün Adı: Facebook
Yönetmen: David Fincher
Öykü: Ben Mezrich
Yazan: Aaron Sorkin
Görüntü Yönetmeni: Jeff Cronenveth
Kurgu: Kirk Bakster, Angus Vall
Müzik:Bob Marley, Trent Reznor, Atticus Ross
Oyuncular: Justin Timberlake, Malese Jov, Jesse Eisenberg, Andrev Garfield, Brenda Song, Rooney Mara, Maks Minghella, Rashida Jones, Natalina Maggio, Dakota Johnson, Joseph Mazzello, Naina Michaud, Armie Hammer, Liam Ferguson, Marcella Lentz-Pope, Tia Robinson, Kristen Clement, Abhi Sinha, Adrienne Rusk, Bryan Barter, Caleb Landry Jones, Christopher Khai, Josh Pence, Julianna Milton, Mark Saul, Patrick Mapel
Yapımcı: Dana Brunetti, Scott Rudin, Kevin Spacey, Cean Chaffin, Michael De Luc
Yapım:2010-ABD
Tür: Kurmaca
Dili: İngilizce
Süre:121’

Facebook paylaşım ortamının kurucusu Mark Zuckerberg’in, geliştirdiği yazılım sürecinin, özel ve kamu alanında yaşadıklarının kurmaca olarak anlatıldığı bir başarı öyküsü, Facebook. Tutarsız bir Türkçe anlayışla, Sosyal Ağ gibi garip bir bileşimle Türkçeye çevrilen Facebook, bilgi, düşünce ve eğitimle imkânsız görünen her şeyin üstesinden gelinebileceğine ilişkin iyi bir örnek oluşturuyor.

Önceki İçerikKorkun Bizden!
Sonraki İçerikUslanmaz Aşık Vecihi
" Yazacaksınız, yanılgı nerdedir, doğrusu ne olabilir; tartışacağız, iyisini elbirliğiyle araştıracağız. Hadi, hazır mısınız? Ben hazırım, ne eleştirmekten korkarım, ne eleştirilmekten; üstelik o çok sevdiğim kusurumu hâlâ düzeltemedim: Fena halde doğru söylerim!.” Atilla ilhan (1925-2005)

Yorum

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz