Gelen Gideni Aratır mı?

Film, Sovyetler sonrası Rusya’nın toplum yapısı ve bireylerin ruh halleri hakkında ipuçları içerir.

Orta yaşlı hemşire Yelena, zengin ve yaşlı bir adam olan Vladimir ile sadece geçimini temin etme kaygısıyla birlikte yaşamaktadır.

Her şeye karşı fayda düzleminde yaklaşan Vladimir, soğuk ve çıkarcı bir yapıya sahiptir. Sıcak ve ilgili bir yapıya sahipmiş gibi görünen Yelana’nın aslında öyle olmadığı film sonunda anlaşılır.

Elena ve Vladimir’in eski eşlerinden olan çocuklarıyla sorunlu ilişkileri ikilinin hayatını da etkiler. Vladimir’in kızıyla, Elena’nın ise oğluyla arası farklı biçimlerde sorunludur.

Bir gün Vladimir kalp krizi geçirir ve rahatsızlandığı bu dönem içinde vasiyetini yazdırma kararı alır. Bu vasiyette yer almadığını öğrenen Elena’nın bu olay karşısındaki tutumu farklı olur.

fotofilmgrab

Adı: Elena
Özgün Adı: Елена (Yelena)
Yönetmen: Andrey Zviyagintsiyef
Oyuncular: Nadejda Markina (Yelena), Andrey smirnov (Vladimir), Yelena Liyadova (Katerina), Aleksey Rozin (Siryoja), Yevgeniya Konuşkina (Tatyana), İgor Ogurdsof (Saşa), Vasiliy Miçkov (Avukat)
Görüntü Yönetmeni: Mihail Kriçman
Kurgu: Anna Mas
Yazan: Oleg Negin, Andrey Zviyagintsiyef
Müzik: Filip Glas
Ses: Andrey Diergaçiyef
Yapımcı: Aleksandır Radniyanski, Sergey Melkumof
Yapım: 2011 – Rusya
Tür: Kurmaca
Süre: 109’ 30”

Önceki İçerikDaha Çok Pamuk Uğruna Koca Aral Kurutuldu
Sonraki İçerikKüçük Ailenin Büyük Sırları Var
" Yazacaksınız, yanılgı nerdedir, doğrusu ne olabilir; tartışacağız, iyisini elbirliğiyle araştıracağız. Hadi, hazır mısınız? Ben hazırım, ne eleştirmekten korkarım, ne eleştirilmekten; üstelik o çok sevdiğim kusurumu hâlâ düzeltemedim: Fena halde doğru söylerim!.” Atilla ilhan (1925-2005)

Yorum

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz