BÖLÜNME

Türkçeye Bölünme adıyla çevrilen kurmaca, İngilizlerce gerçekleştirilen Pakistan ve Hindistan ayrılığı sırasında yaşanılan olumsuzlukların, yine İngilizlerce yorumlandığı ve anlatıldığı bir kurmaca.

Alt başlığı İki Dünya Arasında olan Bölünme, 1947 yılında gerçekleştirilen parçalanmanın ardından, 1987’de çekilen aynı adlı yapımdan sonraki ikinci kurmaca olarak Kanada, Güney Afrika ve İngiltere ortaklığıyla 2007 yılında gösterime çıkarıldı.

Bölünme, Kristin Kreuk’un canlandırdığı Müslüman bir genç kız olan Nesimhan’la, Jimi Mistry’nin oynadığı Sih bir eski asker olan Gian arasında yaşanan ilişki özelinde, savaş ve bölünmenin insanlar üzerindeki etkilerini anlatıyor.

Bölünme film izle

YAPITIN KÜNYESİ

Özgün Adı: Partition
Yönetmen: Vic Sarin
Yazan: Patricia Finn, Vic Sarin
Görüntü Yönetmeni: Vic Sarin
Kurgu: Reginald Harkema
Müzik: Brian Tyler
Yapımcı: Tina Pehme, Kim Roberts
Oyuncular: Jimi Mistry (Gian Singh), Kristin Kreuk (Nesimhan), Neve Campbell (Margaret Stilvel), John Light (Valter Hankins), irfan Han (Avtar), Madhur Jaffrey (Şanti Singh), Arya Babbar (Ekberhan), Lushin Dubey (Mümtaz), Chenier Hundal (Zakirhan), Jesse Moss (Endru Stilvel), Jaden Rain (Vijay Singh)
Yapım: 2007- Kanada
Tür: Kurmaca
Süre: 115’

BÖLÜNME DEĞİNİSİ OKU

PARTITION - 2007

Önceki İçerikBen Senden Binlerce Kez Razıyım Balam
Sonraki İçerikBeni Senin Ruhuna Bağlayan İpin Kayıp Gitmesine İzin Verme
" Yazacaksınız, yanılgı nerdedir, doğrusu ne olabilir; tartışacağız, iyisini elbirliğiyle araştıracağız. Hadi, hazır mısınız? Ben hazırım, ne eleştirmekten korkarım, ne eleştirilmekten; üstelik o çok sevdiğim kusurumu hâlâ düzeltemedim: Fena halde doğru söylerim!.” Atilla ilhan (1925-2005)

Yorum

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz