FERHUNDE HANIM VE KIZLARI

Ferhunde Hanım ve Kızları, bir ailenin ve üç kızlarının başından geçen olaylar izleğinde, kentli orta hallilerin yaşamlarını anlatır. Dizinin yaratıcı yazarı Yeşim Olcay‘ın, yaşamın içinden öykülerle kadın izleyicilere yönelik yazdığı, Türkiye’nin ilk günlük kurmaca dizisi.

1980 yılında TRT yayınlarında yer alan Kadın Ana adlı kadınlara yönelik haftalık diziden farklı olarak, yine TRT yayınlarında günlük olarak yayınlanan ilk kadın dizisi.

1993-1999 yılları arasında Ankara’da çekilen dizi, TRT1’de Ferhunde Hanım ve Kızları, Star televizyonunda ise Ferhunde Hanımlar adıyla yayınlandı.

Ferhunde Hanımı Beyhan Saran‘ın, kocası Behzat’ı Baykal Saran‘ın canlandırdığı dizide, Türk Tiyatrosunun önemli oyuncuları yer aldı.

Yönetmen: Murat Karahüseyinoğlu
Yazan: Yeşim Olcay
Oyuncular: Beyhan Saran (Ferhunde), Baykal Saran (Behzat), Güven Hokna (Suzi), Melek Baykal (Nermin), Levent Çelmen (Fehmi) Şahap Sayılgan (Bülent), İpek Çeken (Nevzat), Tamer Karadağlı (Selçuk), Hatice aslan (Necla), Ayşenil Şamlıoğlu (Meftune), Turgay Tanülkü (Belalı)
Yapımcı: Haluk Sağtürk
Yapım: 1992 – 1999 Türkiye
Tür: Kurmaca
Süre: 15′ – 25′ – 50′

İLK UZUN SOLUKLU DİZİ

Önceki İçerikDüşünmeye Çağrı; Yaşamın Soluğu
Sonraki İçerikMemleket Sıla Olunca Önce Annesinin Kokusunu Özler İnsan
" Yazacaksınız, yanılgı nerdedir, doğrusu ne olabilir; tartışacağız, iyisini elbirliğiyle araştıracağız. Hadi, hazır mısınız? Ben hazırım, ne eleştirmekten korkarım, ne eleştirilmekten; üstelik o çok sevdiğim kusurumu hâlâ düzeltemedim: Fena halde doğru söylerim!.” Atilla ilhan (1925-2005)

Yorum

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz